Śpiewające ostatki

Recital piosenek z różnych półek
przygotowała Stajnia
Biały Borek w
Biskupicach

Tadeusz Piersiak

Ostatnią sobotę karnawału uatrakcyjni tam o godz. 19 swoim recitalem Iwona Chołuj, aktorka Teatru im. Mickiewicza oraz teatru Syrena w Warszawie. Akompa­niował jej będzie pianista Janusz Fraczek, współpracujący między innymi z Ewą Demarczyk.

Aktorka, którą w Częstochowie mo­żemy usłyszeć w spektaklu „Pod nie­bem Paryża”, obdarzona jest mocnym, dźwięcznym głosem, któremu tak samo blisko do lirycznego szeptu, jak i ek­spresyjnego krzyku. Do tego ma technikę wypracowaną w Studium Zawodowym przy gdyńskiej Szkole Wokalno-Aktorskiej, którą ukończyła w 1996 roku. Nic więc dziwnego, że czuje się dobrze w każdym repertuarze i często daje się słyszeć w licznych recitalach. Na miej­skiej scenie śpiewała poprzednio w 2002 roku w „Balladach morder­ców” Nicka Cave’a. Od 1996 roku, kiedy zasiliła nasz zespół aktorski, mogliśmy ją też widzieć w takich rolach, jak: Hanka w „Moralności pani Dulskiej” w reż. Ignacego Gogolewskiego, Ochmistrzyni w „Pa­nu Tadeuszu” w insc. Adama Hanuszkiewicza, Panna Aniela w „Damach i huzarach” w reż. Marka Perepeczko, Maria Antonowna w „Rewizorze” w reż. Marka Mokrowieckiego, Klimina w „Weselu” w insc. Adama Hanuszkiewicza, Sally Chessington w „Szczęściarzu” w reż. Jerzego Bończaka, Opowiada-czka w „Na szkle malowane” w reż. Krystyny Jandy, Reżyser w „Scenariuszu dla trzech akto­rów” w reż. Bogusława Semotiuka, Mollie Ralston w „Pułapce na myszy” w reż. Jana Bratkowskiego.
– Iwona zaśpiewa na pewno u nas piosenki francuskie – mówi Beata Kucharska z Białego Borku. – Ale także teksty Wojciecha Mły­narskiego i Agnieszki Osieckiej oraz z repertuaru zespołu Perfect. A po recitalu zapraszamy do tań­ca…
Telefoniczna rezerwacja bile­tów: 0600 096 708, informacje: www.bialy-borek.pl.