Jazdy konne – oferta

 

Stajnia Biały Borek  położona jest na Transjurajskim Szlaku Konnym PTTK.  Jest to  idealne miejsce dla osób zafascynowanych jazdą konną, które pragną rozkoszować się pięknem jurajskiej przyrody widzianej z końskiego grzbietu. W naszej ofercie jeździeckiej znajdują się zajęcia zarówno dla osób zaawansowanych jaki i dla początkujących, dla dzieci, młodzieży oraz dla osób dorosłych. Dostosujemy program zajęć do indywidualnych wymagań uczestników. Naszą specjalnością jest jazda terenowa.  Głównie w tym kierunku szkolimy jeźdźców  i trenujemy nasze konie.  U nas nauczycie się Państwo wszystkiego co jeździec  powinien wiedzieć o użytkowaniu i obsłudze konia. Poznacie tajniki jazdy konnej  maneżowej, jazdy terenowej( pokonywanie przeszkód, zjazdów, podjazdów, jazdy w trudnym terenie itp.) oraz poczujecie smak prawdziwej końskiej przygody na wycieczkach i wielodniowych rajdach.  Razem zaplanujemy trasy przejazdów, dla chętnych przeprowadzimy szkolenie i egzamin na odznaki turystyki jeździeckiej w stylu klasycznym. Wszystko to pod okiem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry specjalistów.  W Stajni Biały Borek odnajdziecie Państwo to co w jeździectwie naszym zdaniem jest najpiękniejsze –  radość z kontaktu z końmi i przyrodą, przygodę, relaks i co nie jest bez znaczenia  poprawę kondycji  fizycznej i psychicznej.

Dysponujemy krytą ujeżdżalnią o wymiarach 20/30 metrów.

Proponujemy:

oprowadzanie na koniu – „jazda konna” dla najmłodszych. Przejażdżka na koniu prowadzonym w ręku za wodze ( w przypadku małych dzieci konieczność dodatkowej asekuracji).

jazdę na lonży –  dla osób zaczynających naukę jazdy konnej.

jazdę na maneżu – ten rodzaj jazdy jest niezbędny przy doskonaleniu technik jeździeckich.

spacery w terenie – relaksujące wyjazdy w okolice stajni połączone z treningiem jazdy terenowej.

wycieczki – kilkugodzinne lub całodniowe wyjazdy turystyczne podczas których poznajemy piękno uroczych zakątków jury.

rajdy – kilkudniowe wyprawy konne połączone z biwakowaniem lub noclegami w bazach turystyki jeździeckiej.

wycieczki jeździeckie pobytowe – szczególnie polecana przez nas forma jeździeckiej przygody. Zapraszamy do naszej stajni na kilka dni( w tygodniu i weekendy), podczas których zorganizujemy dla Państwa atrakcyjne wycieczki konne w najpiękniejsze i najciekawsze miejsca położone w okolicy Biskupic, Olsztyna, Sokolich Gór czy Złotego Potoku. Zapewniamy noclegi, pełne wyżywienie i doświadczonych przodowników turystyki konnej.

obozy letnie i zimowe konie, żagle, język angielski, warsztaty teatralne, zajęcia plastyczne i wiele innych atrakcji. Obozy prowadzone są przez w pełni wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, instruktorów jazdy konnej, aktorów, plastyków oraz żeglarzy. Stajnia organizuje obozy od 8 lat. Od początku cieszą się one ogromną popularnością. Dzieci uczestniczą w zajęciach tematycznych, wycieczkach w Sokole Góry, ogniskach przy muzyce, zwiedzają jurajskie okolice, uczą się – bawiąc. Największa satysfakcją dla nas – organizatorów – jest fakt, że uczestnicy wyjeżdżają z obozów szczęśliwi i zawsze do nas wracają.

Kontakt z instruktorem : tel: 533069716      e-mail: aderesz@tlen.pl

Jazdy prowadzi Andrzej Wojtasik – Instruktor jazdy konnej, Instruktor Wykładowca Górskiej Turystyki Jeździeckiej, Przodownik Górskiej Turystyki Jeździeckiej w stylu klasycznym i western, hipoterapeuta. Ukończył kurs treningu skokowego koni i jeźdźców, kurs pracy z końmi na lonży(Poznań – Wola). Wieloletni szkoleniowiec Drużyny Policji Konnej w Częstochowie( wielokrotnych zwycięzców międzynarodowych turniejów drużyn policji konnych). Uczestnik wykładów i zajęć praktycznych na temat pracy z końmi metodą Monty Robertsa( zajęcia w Białym Borku prowadzone przez uczennice Monty Robertsa – Sarah Shearman i Sarah Ellis).