Nagrody

Ogólnopolska Nagroda dla Stajni Biały Borek

Stajnia Biały Borek została laureatem ogólnopolskiego konkursu dla „Najlepszego Konnego Gospodarstwa Agro-Eko-Turystycznego”.

Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego oraz Ludowy Klub Sportowy „Lewada”. Wielki finał konkursu i uroczystość wręczenia nagród odbyła się w miniony piątek, 9 maja 2008 roku w Zakrzewie, na terenie Klubu Jeździeckiego Lewada.

Stajnia otrzymała statuetkę przedstawiającą jeźdźca na koniu (fot.) oraz dyplom. „W imieniu Zarządu Województwa Opolskiego przekazuję na Państwa ręce serdeczne wyrazy uznania za udział w Ogólnopolskim Konkursie konkursu dla „Najlepszego Konnego Gospodarstwa Agro-Eko-Turystycznego”. To wyróżnienie świadczy przede wszystkim o wysokim Państwa zaangażowaniu i osobistym wkładzie w rozwój gospodarstwa, specjalizującego się w agroturystyce konnej. Państwa osiągnięcia zostały docenione, czego dowodem jest Państwa udział w podsumowaniu Ogólnopolskiego Konkursu dla „Najlepszego Konnego Gospodarstwa Agro-Eko-Turystycznego”. Gratulując osiągniętych efektów, składam wyrazy mojego szczerego uznania za wkład i wysiłek wnoszony w rozwój gospodarstwa. (…).” – brzmi fragment listu gratulacyjnego otrzymanego od wicemarszałka woj. Opolskiego.

Stajnia hoduje 11 koni. Posiada także miejsca hotelowe dla koni. Dysponuje końmi rekreacyjnymi półkrwi oraz hucułami.

Oferujemy także miejsca noclegowe i niepowtarzalne sąsiedztwo Parku Krajobrazowego Sokole Góry. SBB jest także organizatorem licznych imprez kulturalnych. Wielokrotnie występował w Stajni Andrzej Sikorowski, Stare Dobre Małżeństwo, Katarzyna Groniec, Kuba Sienkiewicz, Krystyna Prońko, Michał Bajor.

Beata Kucharska, Krzysztof Bociąga, Stajnia Biały Borek

0 600 096 708

 

 

Certyfikat dla Stajni Biały Borek

Stajnia „Biały Borek” otrzymała certyfikat Częstochowskiej Organizacji Turystycznej w Konkursie na Produkt Turystyczny. Certyfikat przyznano za organizcję III Biegu Narciarskiego o Puchar Sokolich Gór. Udział w nim wzięło ponad 100 zawodników z Częstochowy oraz Śląska. Wręczenie certyfikatów odbyło się 15 października w restauracji „Astoria” przy ul. Krakowskiej.

Puchar dla Stajni Borek

Stajnia Biały Borek zdobyła III Miejsce w Województwie Śląskim w Konkursie „Zielone Lato 2006” zorganizowanym przez Program 1 Polskiego Radia oraz Ośrodki Doradztwa Rolniczego. Puchar i dyplom został wręczony podczas Ogólnopolskich Dożynek, które we wrześniu odbyły się w Częstochowie z udziałem władz państowych.